Кібербулінг та кібербезпека

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

61002, м. Харків, вул. Чернишевська, 60, тел. +38 098 0623 619

E-mail: [email protected], сайт: www.sqe.gov.uа, код згідно з ЄДРПОУ 43206800

від __________№ _________

на № ________від _________

Керівникам      закладів     загальної середньої освіти

Про проведення місяця кібербезпеки

Управління Державної служби якості освіти у Харківській області запрошує учасників освітнього процесу залучитись до заходів з кібербезпеки.

Безпечна поведінка у кіберпросторі – одна з найважливіших навичок сучасності. Міжнародний місяць кібербезпеки – вдала нагода попіклуватись про безпеку дітей у віртуальному просторі, нагадати про кібергігієну та правила поведінки в соціальних мережах і під час онлайн-ігор, навчити протидії кібербулінгу та розповісти про можливості штучного інтелекту.

Державною службою якості освіти України спільно з компанією КПМГ 25 жовтня 2023 року будуть проведені інтерактивні навчальні онлайн-сесії в межах глобальної ініціативи мережі КPMG: Global Cyber Day для учнів молодших (7-10 років) та старших (11-17 років) класів (інформація додається).

Час сесій:

-    для учнів молодших класів (7-10 років) об 11:00;

-    для учнів старших класів (11-17 років) о 13:00.

Зареєструвати дітей для участі у заході можна за посиланням: https://bit.ly/3M5gZyC

Начальник управління

Вікторія Коваленко, 0972320385

ДОКУМЕНТ СЕД АСКОД

Сертифікат 5E984D526F82F38F04000000AE20E8003FB47304

Підписувач ВОЛЬЯНСЬКА СВІТЛАНА ЄВГЕНІВНА

Дійсний з 02.10.2023 13:12:02 по 01.10.2024 23:59:59

Світлана ВОЛЬЯНСЬКА

Що таке кібербулінг?

Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

Приклади включають:

1. поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометують когось, у соціальних мережах;

2. надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями;

3. видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.

Особистий булінг та кібербулінг часто пов’язані між собою. Але кібербулінг залишає цифровий слід – записи, який може слугувати доказами, що дозволять зупинити цькування.

Що таке кіберзлочинність?

Кіберзлочинність – це загальна назва кримінальної діяльності, яку використовують на інтернет-просторах, часто з намірами заробити грошей або дістати особисту інформацію.

• Кіберзлочинність випереджає незаконний обіг наркотиків як тактику злочинців заробляти гроші;
  • Кожних 3 секунди якусь особу грабують через інтернет.

Методи кіберзлочинності, з якими найчастіше стикаються звичайні користувачі:

1. Фішинг – фейкові електронні листи, у яких просять зазначити конфіденційну інформацію або особисті дані. Здебільшого, вони містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.
  2. Злом – коли злочинець насильно без дозволу намагається отримати доступ до вашого пристрою.
  3. Натискання на оголошення – коли жертва натискає на фейкове оголошення і дозволяє злочинцю спрямовувати її комп’ютер за певним посиланням, яке впливає на пристрій або наближує до нього.
  4. Шкідливе програмне забезпечення – програма, яка встановлюється на комп’ютер без вашого дозволу, і впливає або порушує роботу комп’ютера.

Кілька порад, як захистити себе та свій комп ютер від кіберзлочинності

Корисні посилання:

Кібербулінг та харасмент

Кібербулінг – що це та як це зупинити?